Životopis

Sopranistka paní Jana Heryánová Ryklová (nar. 1976) je mladou nadanou pěvkyní, jejíž kvalitní lyrický hlas velkého rozsahu se schopností koloraturních pasáží, spolehlivá technická erudice, muzikalita i zjevná schopnost jímavého působivého přednesu dává posluchači možnost prožít nezapomenutelný kulturní zážitek. A to v různých hudebních žánrech.

Paní Janě Heryánové Ryklové se dostalo kvalitního pěveckého vzdělání na operním oddělení Pražské konzervatoře, kde studovala i absolvovala pod vedením prof. dr. Miloslava Pospíšila. Ve studiu pokračovala na pražské HAMU ve třídě doc. Jany Jonášové, kde magisterské studium zakončila v r. 2004.

Již při studiu vystupovala v rolích Mozartovy Zuzanky, Pucciniho Laurety, Verdiho Gildy i Smetanovy Esmeraldy. Ve svém repertoáru má jak operní, operetní, duchovní, chrámovou, tak i novodobou vokální tvorbu. V současné době se věnuje koncertní činnosti doma i v zahraničí. Vystupuje často v SRN, ve Švýcarsku, Itálii, Francii, Španělsku a ve Slovinsku při provedení děl W.A. Mozarta, C. Francka, G. Rossiniho, J. S. Bacha, G. F. Handela a A.Dvořáka. Vystoupila i na hudebním festivalu Pražské jaro, Pražský podzim či na festivalu Thurn – Taxis, pořádaném v zámeckém prostředí na Loučeni. Vystupuje pravidelně na Foesterových dnech v Osenicích. V roce 2006 navázala spolupráci s předním německým dirigentem Berndem Radochem, dirigentem předních pěveckých sborů v Kolíně nad Rýnem, se kterým vystupovala na vánočním turné v SRN. Nejednou zpívala i ve Svatovítské katedrále na pražském Hradě za vedení dómského varhaníka, kde provedla řadu sólových partů při produkcích domácích i zahraničních sborů. Spolupracuje i s dalšími předními varhaníky.

Její vystoupení je vždy ozdobou jak každého koncertu, tak i různých soukromých akcí. Kvalita jejího zpěvu je naprostou zárukou toho, že každé její vystoupení se stane nezapomenutelnou vzpomínkou pro všechny zúčastněné.

Na internetových stránkách jsou k dispozici pěvecké ukázky z vystoupení paní Jany Heryánové Ryklové, kde se sami můžete přesvědčit o jedinečné kvalitě hlasu této sympatické mladé a talentované české pěvkyně.
českyenglishdeutschpolski

Richard Nocar     foto: Martina Vlasáková     video: Jiří Šverma     webdesign: Martin Lukavec     webhosting: ONEbit s.r.o.

© 2022 Jana Heryánová Ryklová      jana@heryanova-ryklova.cz